Zabawne pomysły na dekorowanie pokoju dziecięcego Zacznij od tych wskazówek projektowych!

Pomysły na dekorację pokoju dziecięcego, układ pokoju dziecięcego i kolory sypialni dla dzieci powinny kierować się jednym motywem przewodnim: zabawą.

visit https://studiofototapet.com/minimalistyczny-salon/

Przyjaciele i klienci cały czas pytają mnie, co właściwie składa się na wspaniały pokój dziecięcy? A dokładniej, jakie są naprawdę świetne pomysły na dekorację pokoju dziecięcego?

Moja odpowiedź zawsze brzmi: idź na ZABAWĘ, a pomysły same przyjdą!

Uporządkuj pomysły na dekorację pokoju dziecięcego wokół następujących czterech elementów, a dodasz do równania funkcję i styl, a skończysz na zwycięskich pokojach dziecięcych.

KOLOR: Wybór kolorów do sypialni dla dzieci jest łatwy. Niech wybierają. Spodziewaj się, że ich wybory będą jaśniejsze, ostrzejsze, bardziej dzikie niż twoje.

Moja córka wybrała jasny pomarańczowy i żółty kolor do swojej sypialni i był to intuicyjnie mądry wybór dla mniejszej sypialni od strony północnej z minimalnym naturalnym światłem wpadającym przez jedno małe okno. Ciepłe kolory rozjaśniły przestrzeń i chociaż przyciągnęły ściany i sufit, nadały pomieszczeniu poczucie bezpieczeństwa i przytulności, dzięki czemu przestrzeń wydawała się przyjazna. Zostaw to dzieciom!

Możesz wybrać trzy lub cztery dodatkowe odcienie związane z oryginalnymi wyborami malarskimi Twojego dziecka, aby zwiększyć zainteresowanie i złożoność. Używaj ich jako akcentujących kolorów farb i przy wyborze akcesoriów.

Nie zapomnij uwzględnić sufitu jako kolejnej powierzchni, którą ożywisz kolorem.

PRZECHOWYWANIE: Zabawna sprawa z przechowywaniem. Bez względu na to, ile masz, zawsze to uzupełniasz. Przechowywanie w pokoju dziecięcym może być trudne. Dzieciaki mają tyle rzeczy!!

Co powiesz na pudełka na zabawki, które pełnią również funkcję zabawek? Czy masz młodego rycerza, któremu przydałby się zamek z blankami, za którym mógłby się ukryć? Może opuścić drzwi mostu zwodzonego, aby załadować swoje zabawki, dzięki czemu sprzątanie stanie się zabawą. Zabawa! Znowu to słowo.

Pudełko z zabawkami Doll House to kolejny fajny pomysł. Zrób prosty dwuspadowy dach ze sklejki 1/4 cala i pomaluj siding, drzwi i okna z okiennicami po bokach. Czy masz pirata, piłkarza, rolnika lub tancerza baletowego? Masz obraz.

Plastikowe wysuwane pojemniki, które mieszczą się pod łóżkami lub na dnie szaf, można znaleźć w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Świetnie sprawdzą się w mniejszych pokojach dziecięcych. Półki na książki o wysokości stołu (22-26 cali lub 56-66 cm) pełnią również funkcję powierzchni do zabawy i zapewniają miejsce do przechowywania na wysokości, z której dzieci naprawdę mogą korzystać. Znalazłam w Ikei niesamowite, piętrowe, wiszące kosze na ubrania i różne rzeczy.

PRZESTRZEŃ i SKALA: Najlepsze pomysły na dekorację pokoju dziecięcego celebrują przestrzeń.

Gigantyczna pusta przestrzeń na środku Salonu sygnalizowałaby, że w kompozycji czegoś brakuje. W pokoju dziecięcym to prezent. Staram się nie zaśmiecać pokoju dziecka tak bardzo, że nie ma miejsca na tarzanie się ze szczeniakiem po podłodze, budowanie miasta z LEGO lub robienie uczty z modeliny. Upewnij się, że jest miejsce do zabawy.

I bez względu na to, jak przestronny jest pokój Twojego dziecka, będzie czuło się bardziej komfortowo i pewnie, jeśli zmniejszysz skalę do jego punktu widzenia i potrzeb. Mówiłem o półkach na książki o wysokości stołu, do których mają łatwy dostęp. Jeśli pokój Twojego dziecka ma wysoki sufit, rozważ pomalowanie go na ciemniejszy kolor, aby wydawał się bliższy. Możesz zainstalować listwę wykończeniową „poręczy na zdjęcia” w dół o dwie stopy od wysokiego sufitu, aby stworzyć wrażenie pokoju dziecięcego. Powieś obrazy i inne dzieła sztuki niżej niż w innych pokojach. W końcu to ich pokój.

KREATYWNOŚĆ: Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, powiedział kiedyś mądry człowiek. Daj więc swoim dzieciom wystarczająco dużo okazji do tworzenia.

Podobają mi się przesuwane drzwi z tablicą i kredą, dzięki którym dzieci mogą rysować do woli — a następnego dnia zaczynać od nowa.

Meble modułowe mogą sprawić, że pokój będzie elastyczny, aby pomieścić różne zajęcia… a dzieci mogą je przenosić, tworząc własne układy. Tablice ogłoszeniowe, tablice do wycierania, miejsce na plakaty i osobiste dzieła sztuki… to wszystko jest dobre.

Bez względu na to, jak duża lub jak mała jest przestrzeń, najlepszym pomysłem na dekorację pokoju dziecięcego, który ci zostawiam, jest sprawienie, by pokój twojego dziecka sprzyjał kreatywności. Kreatywność może być jednak bałaganem, więc weź pod uwagę płytki linoleum, które można łatwo zetrzeć. Również zmywalne i nadające się do malowania tapety oraz ostrzejsze, nasycone kolory, na których nie widać brudu i zużycia.

Mam nadzieję, że te pomysły Cię zainspirują… że pobudzą Twoją kreatywność do wymyślania własnych pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego.

Zabawne pomysły na dekorowanie pokoju dziecięcego Zacznij od tych wskazówek projektowych!
Scroll to top